antibakteriyel yüzey

 

RESOPAL®+Hipercare® (High Performance Care) ile Resopal® özel hijyenik ve mikrobik dengenin korunması gereken alanlar için özel bir ürün sunmaktadır.
Mikroorganizmalar bilindiği gibi insanlarda bağışıklık sistemini destekleyen küçük yardımcılardır. Bazı ekstrem durumlarda ama bu mikroorganizmalar kontrol dışına çıkabilir ve insanlar için bir tehdit haline gelebilir. Bu tehditle özellikle üreme ve yayılma olasılığı yüksek olan hastanelerde, çabuk çürüyen gıdalarda, üreme için uygun ortam sunan nemli ortamlar ve ıslak hacimlerde karşı karşıyayız.
Bunun dışında örneğin ameliyathane, laboratuar gibi terapi ve ameliyat yapılan alanlarda da bu tür zararlı mikroorganizmalar istenmektedir. İşte tam bu alanlarda RESOPAL®+Hipercare® mikroorganizmaların yüzeyde tutunmasını ve üremesini önlemektedir.

RESOPAL®+Hipercare® bilirkişi tarafından test edilmiştir

Bischofshofen/Avusturya Hijyen ve Tıbbi Güvenlik Merkezinde görevli olan Hijyen ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Werner RESOPAL®+Hipercare®'in en çok korkulan Staphylococcus aureus (MRSA) bakteri türünde bile koloni sayısını ciddi derecede azalttığını teyid etmektedir.
ISEGA Araştırma Kuruluşu, Aschaffenburg'da görevli olan Dr. Ralph Derra RESOPAL®+Hipercare®'in yapılan testler sonucu olarak gıda tüzüğüne uygun ve insan sağlığı açısından tamamen zararsız olduğunu teyid etmektedir.
RESOPAL®+Hipercare® ile ilgili ekspertiz ve sertifikalar istek üzere gönderilebilir.

Kullanım alanları

  • Doktor muayene odaları, eczaneler, hastanelerin tüm alanları, laboratuarlar
  • Endüstriyel mutfakalr, restoran mutfakları, kasaplar, fırın ve pastaneler, gıda reyonu olan bakkal ve süpermarketler
  • Sıhhi alanlar, banyo, kapalı ve açık yüzme havuzları, sauna, tuvalet ve lavabolar
  • Bankolar, resepsyon alanları

RESOPAL®+Hipercare® - Antibakteriyel yüzeyler

RESOPAL®+Hipercare® özel antimikrobiyel etkenleri RESOPAL® tarafından kullanılan melamin reçinesine karıştırılarak reçine tarafından homojen şekilde absorbe edilir. Daha sonra RESOPAL® yüzeyleri bu reçine ile kaplanır ve böylece korunma altına alınır. Antibakteriyel yüzeylerin mikropların yüzeyde tutunmasını ve üremesini önlediği testler ile kanıtlanmıştır. Zor şartlarda kullanılabilen yüzeyler derin çizikler olsa bile antibakteriyel etkisini kayb etmez ve sağlıklı ortamlar yaratır. Klor-organik maddeler içermeyen bu yüzeylerin herhangi toksik yan etkileri yoktur.
RESOPAL®+Hipercare® gıda tüzüğüne uygundur, temiz, hijyenik ve güvenlidir.
Optimize edilmiş Hipercare®-Formülü sayesinde yüzeyler antibiyotiklere karşı bile bağışıklık kazanmış MRSA mikropları kalıcı şekilde etkilidir. Mikrobun türü ve kültürüne göre yüzeyler bir iki saat gibi kısa bir sürede etkili olduğu kanıtlanmıştır.
Elbette yüzeylerin hijyenik özellikleri kullanıcıyı yüzeyleri temizlemekten kurtarmaz ama temizlik süresini ve desenfektan temizleyicilerin kullanımını azaltır.

RESOPAL®+Hipercare® Metal on Resopal® ve Wood in Resopal® hariç tüm mevcut ebat, yüzey ve dekorlarda sunulmaktadır.

Resimler için buraya tıklayınız.

 

Teknik Bilgiler:

pdf HygCen Certificate RESOPAL+Hipercare (GB).pdf

pdf Info Sheet RESOPAL HIPERCARE (GB).pdf

pdf Infoblatt RESOPAL HIPERCARE (D).pdf

pdf LawLabs Certificate RESOPAL+HIPERCARE 060206.pdf

 

Ürünler

telefon
Resopal

ONLINE KATALOG

TÜRKÇE
ENGLISH

Tasarım

Resopal Tasarım Furniture Mobilya Laminat Spaces Resopal Duvar Kağıtları
Online Katalog

Lotus Yapı; Resopal compact laminat